Erciyes Kayak Merkezi Suni Kar Sistemi ve Özellikleri

Kayak tatili için ülkemizdeki tartışmasız en iyi destinasyon Erciyes Kayak Merkezi tesis  bakımından gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Uludağ, Kartalkaya veya Kartepe’nin büyük şehirlere yakın olma gibi bir avantajı bulunuyor. Fakat uçak ile ulaşımın artık ucuz ve yaygın olduğu günümüzde, Kayseri de ulaşım açısından avantajlı olmaya ve bu sayede inanılmaz bir ivme ile gelişmeye başladı.

Çok geniş pistleri, muhteşem teleferikleri ve yıl boyu adeta durmaksızın düzenlenen festivalleri ile Erciyes Kayak Merkezi size unutmayacağınız bir tatil yaşatacak. 6 ay boyunca sürek kayak sezonu ise yılın neredeyse yarısında doya doya kayabileceğiniz manasına geliyor. Merkezin en güzel yanı ise çok uygun fiyatlı olması. Otel konaklama ücretleri, kayak ekipmanı kiralama fiyatları ve özel ders ücretleri diğer tüm kayak merkezlerine oranla çok uygun. Ayrıca Kayseri şehir merkezine olan yakınlığı da şehirde konaklamanıza veya bir çok lezzeti tatmanıza olanak sağlamakta.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama

Erciyes Kayak Merkezi Özelliklerini Biliyor musunuz?

Grand Eras, Mirada Del Lago, ACE Erciyes ve Bülent otellerinin yanında onlarca farklı alternatif de bulunmakta. Pistlere çok yakın olmanız size en fazla 15 dakika kazandıracaktır, o yüzden şehir merkezinde dahi konaklayabilirsiniz. Eğer özel aracınız yok ise ekipmanları taşımak zor olacağından pistlere yakın olmanız daha mantıklı olacaktır. Özel otellerin haricinde devletin ve askeriyenin de kendi çalışanlarına ayırdığı otelleri bulunmaktadır. Otellerin tamamı lüks konseptte olup yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır.

Erciyes Suni Karlama Sistemi

Sezonun 6 ay boyunca sürmesi ve kar kalınlığının sadece 1 metre olması sebebiyle kayak merkezi yönetimi pistlerin %75’lik kısmına suni karlama ağı kurdurmuştur. Özellikle 2013 yılında olan kar kıtlığında faydası net bir şekilde görülmüş olan sistem, ziyaretçilerin mağdur olmasının önüne geçmiştir. Bu sayede tatil planlarınızı yaparken içiniz rahat olabilir.

Erciyes’te Neler Yapılır?

Erciyes Kayak Merkezi Özelliklerini Biliyor musunuz?

Onlarca farklı festivale katılabilir veya düzenlenen Uluslararası yarışmaları izleyebilirsiniz. Son yıllarda ortaya çıkan uçurtma kayağı için de Erciyes dünyanın en önemli noktalarından birisi haline geldi. Etrafında hiç ağaç olmaması ve sürekli bir rüzgarın mevcut olması sayesinde, Erciyes Kayak Merkezi uçurtma kayağı sporcularına elverişli alan sunmaktadır. Bu sporun eğitimi yine bölgede bulunan profesyonel eğitmenlerden alabilirsiniz.

Cevap bırakın