Erciyes Kayak Merkezi’ne Ulaşım Çok Kolay

Ulaşım açısından belki de en avantajlı kayak merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri merkezden yerel dolmuşlar ile bile ulaşılabiliyor. Çevre illerden özel aracınız ile çok rahat bir şekilde gelebileceğiniz merkeze, uzak şehirlerden ise havayolu seçeneğini kullanarak gelebilirsiniz. Şehir merkezine çok yakın olan Kayseri Havalimanı, Erciyes’e ise sadece 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havaalanından veya Kayseri şehir merkezinden sadece 30 dakika içerisinde kayak merkezinin girişine ulaşabiliyorsunuz.

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes Kayak Merkezi'ne Ulaşım Çok Kolay

Pistlere çok yakın olmaları ve kayak oteli olmalarına rağmen uygun fiyatlar sunmaları, Erciyes Otellerini çok avantajlı kılıyor. Her bütçeye uygun bir odanın daima bulunabildiği merkezdeki otellerin tamamında Kayseri ve Osmanlı mutfağı hakim. Kayseri’nin kendine has lezzetlerini tatmadan kesinlikle şehirden ayrılmamanızı öneriyoruz. Özellikle Ace Erciyes Hotel, ekibimiz tarafından denenip memnun kalınmış bir tatil merkezidir. Erken rezervasyon seçeneği ile bu lüks ve konforlu otelde daha da uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Erciyes’te Neler Yapılır?

Erciyes Kayak Merkezi'ne Ulaşım Çok Kolay

Erciyes, kayak kıyafeti ve ekipmanlarının en uygun fiyatlara kiralandığı kayak merkezlerinden bir tanesidir. Muhteşem bir kayak tatili geçirmeniz için ekipmanlarınızın olmasına veya bu sporu biliyor olmanıza gerek yok. Erciyes’te bulunan ve tavan fiyat politikasının işletildiği kayak okulundaki lisanslı ve profesyonel eğitmenlerden özel ders alarak ilk kayağınıza aynı gün başlayabilirsiniz. Ekipmanlar ise merkezdeki kayak odalarından kiralanıyor.

Kaymak size çok zor geliyorsa, daha kolay bir seçenek var; Kızak! Kızak kiralayarak teleferik ile pistlerin tepesine çıkıp kendinizi aşağıya bırakabilirsiniz. Basit gibi görünse de inanılmaz adrenalin dolu bir spordur. Erciyes’e gelmişken Kayseri sucuğunu yemeden gitmek hata olacaktır. Dağın zirvesinde enerjiniz azalmışken ekmek arası sucuk keyfi yapmak, inanın size yaşadığınızı hissettirecek. Erciyes yılın her döneminde muhteşem bir piknik alanıdır. Tekir bölgesinde bulunan piknik alanlarında sevdikleriniz ile beraber muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Piknik alanları sadece yazın değil kışın da kullanılabiliyor.

Erciyes sadece kayağı ile değil festival ve konserleri ile de ünlüdür. Özellikle akşam saatlerinde başlayan bu etkinliklere katılarak, arkadaş gruplarınız ile doyasıya eğlenebilir veya sevdiğiniz sanatçıların konserlerini dinleyebilirsiniz.

Cevap bırakın