Erciyes Kayak Sporları Merkezi Hakkında Bilgiler

Kayak sporları her ne kadar keyifli olsalar da bir o kadar da zor bir spordur. İnce detayları bilmek elbette size muhteşem bir kış tatili olarak geriye dönecektir. Çok az spor doğanın bu kadar içinde, heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli olabilir. Ormanlık alandan gelen tertemiz oksijeni içinize çekerken saatte 70 kilometre hızla Erciyes dağlarından süzülmek, olsa olsa bir rüya olabilir. Bugünkü yazımızda sizlere Erciyes Kayak Merkezi hakkında teleferik ücretleri, ekipman kiralama fiyatları veya skipass fiyatları gibi kış tatilinizde en çok merak ettiğiniz bilgileri vereceğiz.

Erciyes Kayak Merkezi Kayak Sporları

Erciyes Kayak Sporları Merkezi Hakkında Bilgiler

Erciyes dağına düşen karın kalitesi çok yüksek olduğu için kayak merkezi, dünyanın en önemli kış sporları merkezlerinden bir tanesi olmuştur. Kayseri halkının bu turizm değerine sahip çıkması ve yöneticilerin de yaptığı titiz çalışmalar sonrasında, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi ülkemiz adına önemli bir potansiyel olarak ortaya çıkmıştır.

Kayak sezonu 1 Kasım’da başlayıp 1 Mayıs’ta son bulmaktadır. Tam 5 ay süren kayak sezonu, Batı bölgelerimizde bulunan kayak merkezlerine göre çok uzun bir süredir. Yılın neredeyse yarısında doya doya kayak yapabileceğiniz Erciyes Dağı, bu yönden ülkemizin en iyi 3 kayak merkezinden birisi olarak ortaya çıkmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes Kayak Sporları Merkezi Hakkında Bilgiler

Erciyes dağında bulunan pistler sadece amatörlere değil aynı zamanda profesyonel kayak sporcularına da hitap etmektedir. Pistlerin ve çevre otellerin en büyük avantajı ise Uludağ veya Kartalkaya gibi kayak merkezlerine göre çok daha uygun fiyatlı bir kış tatili sunmaları. Bunun üzerine Kayseri’ye uçuşların da nispeten uygun olması, tatilin tam bir bütçe dostu etkinlik olmasını sağlamaktadır.

Pistler öğrencilere çok daha uygun fiyatlar ile hizmet sunuyor. 1 çıkışın 12 lira olduğu pistler öğrencilere 9 lira. Bunun yanında doya doya bir kayak sezonu geçirmek için günlük sınırsız ve 70 lira olan paketi kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

Ekipmanlar ise yine Batı bölgemizdeki kayak merkezlerine göre çok uygun fiyatlılar. Tüm detay kayak elbisesi ve ekipmanları ile beraber 150 liraya çok rahat çıkabiliyorsunuz. Tabii ki bu günlük kiralık ücreti. Saatlik kiralamak isteyen okurlarımız ekipmanlardan daha uygun fiyatlara faydalanabilirler.

Cevap bırakın