Hafta Sonu Tatili İçin Erciyes Kayak Merkezi

Kayak sporuna meraklı olanlar için kış ayları çok daha büyük bir anlam ifade etmektedir. Kimisi için sadece evde daha fazla vakit geçirmek veya havanın daha erken kararması olarak görülen kış ayları, kayakçıların adeta bir sevgiliyi bekler gibi bekledikleri bir zamandır. Bembeyaz karın verdiği keyif, kesinlikle bir kum, deniz ve güneş üçlüsünün verdiği zevk ile karşılaştırılamaz. Kayak tatilleri, tatilinde hız, adrenalin ve bol eğlence arayanlar için Yaz tatillerine göre çok daha avantajlıdır. Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin en fazla ilgi gören kayak merkezlerinden biridir. Donanımlı otelleri ve her seviyeye uygun pistleri nedeniyle tercih edilen Erciyes Kayak Merkezi, hafta sonu kayak tatili için en uygun destinasyonlardan bir tanesi. 

Erciyes’te Hafta Sonu Tatili

Erciyes'te Hafta Sonu Tatili Yapabilirsiniz!

Coğrafi açıdan kayak sporu için çok elverişli bölgelere sahip Türkiye, İç Anadolu bölgesinde Dünyaca ünlü olan Erciyes Kayak Merkezi’ni saklamaktadır. Kayseri’ye giden uçak seferlerinin artması ve ucuzlaması sayesinde artık Erciyes’e 2-3 günlüğüne tatil için gitmek oldukça mantıklı hale gelmiştir. Erciyes Kayak Merkezi çok geniş bir alana kurulduğu için hafta sonlarında dahi ciddi bir pist yoğunluğu olmamaktadır. Pistlerin geniş ve uzun olması, kalabalığın geniş alana yayılmasını ve birbirini rahatsız etmemesini sağlıyor.

Kış aylarının gelmesini bahane bilip hemen Erciyes’teki 2 günlük yerinizi ayırtabilirsiniz. Çok uygun fiyatlar ile konaklama imkanı sağlayan Ace Hotel Erciyes, özellikle erken rezervasyon yaptıran müşterilerine şok indirimler uygulamaktadır. Bu nedenle otel rezervasyonlarınızı mutlaka Ekim ayından önce yaptırmaya gayret gösteriniz.

İstanbul’dan uçak ile Kayseri’ye gelen yolcuları, kayak merkezine ulaşacakları 25 dakikalık bir kara yolculuğu daha bekliyor. Havaalanından araç kiralayabilir, otelinizin transfer hizmetlerini kullanabilir veya çok daha uygun fiyatlı olan Develi dolmuşlarını kayak merkezine gelmek için kullanabilirsiniz.

Erciyes etrafında onlarca farklı konaklama seçeneği bulunuyor. Doyasıya bir kayak yapmak ve yollarda zaman kaybetmemek adına mutlaka pistlere yakın bir oteli tercih etmelisiniz. Otellerin bir kısmı pistlere sadece 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca konaklarken de pist manzarasını görmek ve balkonda kahve içerek kayanları seyretmek ayrı bir zevk.

Erciyes'te Hafta Sonu Tatili Yapabilirsiniz!

Kayak, ekipman, özel ders, konaklama ve yeme içme fiyatları oldukça ucuz olduğu için İstanbul’da yaşayan bir kişi, oldukça yakın olmasına rağmen Uludağ ve Kartalkaya gibi kayak merkezlerinde çok daha fazla masraf yapacaktır. Tüm fiyatları ucuz olduğu için Erciyes’e uçakla gelmeniz toplam maliyeti artırmayacaktır. Erciyes, büyük şehirlere olan uzaklık dezavantajını, uygun fiyatları ile avantaja çevirmeye çalışmakta ve bu yolda da büyük bir başarı göstermektedir.

Cevap bırakın