Yurt Dışında Gidebileceğiniz 6 Kayak Merkezi

Kış ayları yaklaşınca zirvelerin kokusu burnunda tüten ve kayak özlemi çekenlerden misiniz? O zaman kayak hazırlıklarına çoktan başlamış olmanız gerekiyor. Türkiye her ne kadar kayak merkezleri açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi olsa da, her sene çok sayıda vatandaşımız, yurt dışındaki kayak merkezlerini de ziyaret etmektedir. Yurt dışı kayak tatillerinde amaç her ne kadar kayak yapmak olsa da, yeni kültürleri görme arzusunun da bu tatillerde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Her sene aynı bölgelere kayak tatiline gitmekten sıkılmış iseniz, sizlere bugünkü yazımızda çok bilinmeyen fakat muhteşem tatil bölgeleri olan kayak merkezlerinden bahsedeceğiz. Şimdiden ekipmanlarınızı hazırlasanız iyi olur zira ufukta yurt dışı kayak tatili görünüyor.

Fransa La Mongie Kayak Merkezi

Fransa’nın meşhur dağlarından olan Pirene Dağları, üzerinde Avrupa’nın en çok tercih edilen Kış sporları merkezlerinden birisi olan Bareges La Mongie Kayak Merkezi’ni barındırmaktadır. Sezon boyunca çok ilgi gören kayak merkezi, geniş bir alana yayılmış olması sebebiyle asla kalabalık olmamaktadır. Bu sayede gözlerden uzak ve dinlendirici bir kayak tatili yapmak istiyorsanız, Fransa biletinizi alabilirsiniz.

La Mongie Kayak Merkezi etrafında konuşlanmış otellerde SPA merkezinde rahatlayabilir veya sevdiğinizle şömine karşısında sıcak şarabınızı yudumlayarak dinlenebilirsiniz.

İspayna Baqueira Beret Kayak Merkezi

Baqueira Beret Merkezi’ni önemli kılan şeylerin başında, ülkenin kralının her kayak sezonunda burayı ziyaret etmesi geliyor diyebiliriz. Ağaçlık bir alanda kurulmuş olan Baqueira Beret kayak merkezi pistleri, profesyonel kayak sporcuları için uygun değil. Kendinizi acemi veya orta seviyede görüyorsanız, merkezin bitmek bilmeyen uzun pistleri tam size göre. Merkez etrafında konaklama olanakları oldukça gelişmiş, erken rezervasyon imkanlarını kullanarak uygun fiyatlar ile lüks veya butik otellerdeki yerlerinizi ayırabilirsiniz.

Almanya Garmisch Kayak Merkezi

Avrupa’daki en yoğun Türk nüfuslarının bulunduğu 2 ülke olan Almanya ve Avusturya sınırında bulunan Garmisch Kayak Merkezi, muhteşem manzarası ile kayak severleri büyüleyen bir bölge. Heybetli dağları seyrederken kayak yapabileceğiniz bu bölge, sezonun her döneminde sakin bir atmosfere sahip.

Profesyonel pistlere sahip olan Garmisch Kayak Merkezi, Uluslararası Kış Olimpiyatlarında her daim adı geçen bir bölge. Kış tatilinizde kalabalık pistleri sevmiyorsanız, adresiniz kesinlikle burası olmalı.

İsviçre Adelboden Kayak Merkezi

Kayak sporlarının mucidi olan İsviçre, çok yönlü bir Kış sporu merkezi olan Adelboden Kayak Merkezine ev sahipliği yapıyor. Aslında bir köy de olan Adelboden sınırları içerisinde bulunan merkez, her seviyedeki kayak severe hitap etmektedir. Merkezde oldukça zorlu ve profesyonel sporcuları da tatmin edebilecek parkurlar mevcut.

Merkezin en ilgi çekici yönlerinden birisi de lezzetli çikolataları ve kahvesi. Dünya’nın çikolata merkezlerinden birisi olan Adelboden, size muhteşem bir kayak tatili yaşatmak için hazır.

Avusturya Montafon Kayak Merkezi

Avusturya’nın İsviçre sınırında konuşlanmış olan Montafon Kayak Merkezi, toplam uzunluğu 175 kilometre olan pistlere sahip. Doğal zenginliklerine adeta hiç dokunulmamış olan bölge, manzarası ile sizi çok etkileyecek.

Kayak sezonunun en yoğun dönemlerinde dahi tenha olan kayak merkezi etrafında konaklama olanakları oldukça gelişmiş. Otellere ek olarak bölgede çeşitli dağ evleri, kayak severlere doğal bir konaklama yapma fırsatı sunmaktadır.

Romanya Poiana Kayak Merkezi

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivaline ev sahipliği yapmış olan Poiana Kayak Merkezi, Romanya’nın Brasov şehrinde bulunmaktadır. Profesyonel pistleri bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak acemi ve orta seviyedeki kayak severlere hitap ediyor.

Sezonu Aralık ayında başlayıp Nisan ayında biten bölge, ağırlıklı olarak uygun fiyatlı bir kayak tatili geçirmek isteyen turistler tarafından tercih edilmektedir.

Cevap bırakın