Doğal Cennet Erciyes’te Yaz Ayları Aktiviteleri

Erciyes denince herkesin aklına doğal olarak Erciyes Kayak Merkezi geliyor fakat Erciyes sadece Kış aylarında değil Yaz aylarında da gezilip görülmesi gereken bir doğal cennet. Bugünkü yazımızda, Yaz aylarında Erciyes’te ne gibi aktiviteler yapabileceğiniz konusunda sizlere yol göstereceğiz.

Erciyes’te Kamp Kurmak

Doğal Cennet Erciyes'de Yaz Ayları Aktiviteleri

Erciyes, yazın bunaltıcı sıcağından uzaklaşmak isteyenler için bünyesinde müthiş bir kamp alanı barındırıyor. Çadırınızı veya karavanınızı bölgeye getirerek belediye tarafından ayrılmış 2.200 metre yükseklikteki kamp alanında konaklayabilirsiniz. Eğer hiçbir çadır ekipmanınız yok ise bu da dert değil, Erciyes AŞ’den çadır kiralayarak tatilinizi gönlünüzce yapabilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmaktan zevk alanlar için oluşturulmuş bu alanın su alt yapısı bulunmaktadır.

Kampa yakın alanda bulunan ormanlık alanda yürüyüş yapabilir, bisikler sürebilir veya ATV keyfi yaşayabilirsiniz.

Erciyes’te Trekking

Doğal Cennet Erciyes'de Yaz Ayları Aktiviteleri

Doğal yürüyüş alanları ile Trekking sporuna muazzam bir altyapı oluşturan Erciyes, arkadaşlarınız ile doğanın içinde harika vakit geçirebileceğiniz bir bölge. Erciyes AŞ’nin hafta sonları profesyonel rehberler eşliğinde düzenlediği dağ yürüyüşlerine mutlaka katılmalısınız. Rehberler eşliğinde katılacağınız yürüyüşler sayesinde dağın her detayına vakıf olabiliyorsunuz.

Trekking yapmadan önce yanınızda mutlaka tulum, battaniye, iyi bir spor ayakkabısı, sırt çantası, polar, mont, şapka ve toplu yürüyüşe katılacaksanız sağlık raporu getirmeyi unutmayınız. Yazın ortasında ne montu? diye sormayın, oraya gidince anlayacaksınız.

Erciyes’te Downhill

Doğal Cennet Erciyes'de Yaz Ayları Aktiviteleri

Türkiye’nin tek downhill parkuruna sahip merkezi Erciyes’tir. Bisikletin yokuş aşağı sürüldüğü zor ve tehlikeli bir spor dalı olan downhill, akrobatik hareketleri ile de izlemesi oldukça keyifli bir spor dalı. Dikkat ve güç isteyen bu spor dalına meraklıysanız, Erciyes’ten daha iyi bir pist bulmanız imkansız.

Erciyes’te Adrenalin Dolu ATV Keyfi

Doğal Cennet Erciyes'de Yaz Ayları Aktiviteleri

Eğlenceli bir gün geçirmek için son zamanlarda trend haline gelen ATV Safari sporunu Erciyes’te yapabilirsiniz. Süper güçlü ve 4 tekerlekli ATV’ler ile zorlu parkurlarda arkadaşlarınız ile yarışabilirsiniz. Stres atmak için birebir olan ATV Safari sporu, aynı zamanda doğa ile iç içe girmenizi sağlayacak. Yaz aylarında Erciyes’te yapılacak en heyecanlı sporlardan birisi olan ATV Safariyi deneyerek hayatınıza renk katabilirsiniz.

Cevap bırakın