Dünya ve Avrupa Snowboard Şampiyonası

Erciyes Dağı için Kayseri’de bulunur cümlesi biraz yanlıştır zira aslında Kayseri ili Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulmuştur. Milyonlarca yıldır varlığını sürdüren bir volkanik dağ olan Erciyes, en son milattan önce 3. asırda aktifleşmiş ve o günden sonra sönerek pasif hale gelmiştir. İç Anadolu’nun en gelişmiş 3. şehri olan Kayseri’nin adeta sembolü haline gelmiş olan bu heybetli dağ, Türkiye’nin en değerli kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapıyor. Sürekli gelişen ve büyüyen Erciyes Kayak Merkezi, özellikle son yıllarda ev sahipliği yaptığı Dünya ve Avrupa Snowboard Şampiyonaları sayesinde dünya genelinde daha da bilinir hale geldi.

Erciyes Dağı kayak merkezi bölgesinde ve çevresinde onlarca farklı konaklama tesisi bulunmaktadır. Kış tatili sizin için doya doya kaymak ve otel imkanlar ile dinlenmek ise mutlaka Ace Erciyes Hotel konaklama tesisini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Lüks ve konforun adresi olan bu otel, sizin ve ailenizin rahat etmesi için her ince detayı düşünmüş.

Erciyes’te Neler Yapılır?

Dünya ve Avrupa Snowboard Şampiyonası Erciyes'te yapılıyor

Karasal ikliminin ve dağ yapısının verdiği avantaj sayesinde kayağın merkezi olmuş olan Erciyes, Yaz aylarında ise bir kamp alanıdır. Çadırınız ile beraber gelerek, Belediye’nin yönettiği ve alt yapısını kurduğu kamp alanlarında kamp kurabilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde bunalan kişiler, bir hafta sonu kaçamağı yapabilirler. Erciyes Kış aylarında hafta sonu kayak yapmak için, Yaz aylarında da hafta sonunda kamp yapmak için çok uygun bir merkezdir.

Ayrıca Erciyes’te her sene Yaz ve Kış festivalleri düzenlenmektedir. Kış aylarında ağırlıklı olarak konserler ve DJ performansları sergileniyor. Buna ek olarak bazı markaların sponsorluğunda gece eğlenceleri de organize edilmektedir. Yaz aylarında ise ağırlıklı olarak yöre halkının düzenlediği, Kayısı veya Kilim festivali gibi etkinlikler mevcut.

Erciyes’te Nereye Gidilir?

Dünya ve Avrupa Snowboard Şampiyonası Erciyes'te yapılıyor

Tarih boyunca büyük medeniyetlerin hükmettiği Kayseri ve Erciyes, onlarca farklı antik kalıntılar ile dolu. Tarihe meraklı olan herkes, birçoğu dağa adını veren devlet olan Roma İmparatorluğu’ndan kalan antik yapıları inceleyebilir.

Şehir merkezinde ise Selçuklu ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmeyi başarmış onlarca farklı cami bulunuyor.

Cevap bırakın