En İyi Snowboard Kayak Merkezleri

Kış sporlarına çok elverişli olan ülkemiz, snowboard alanı olarak da Avrupa’nın en iyi destinasyonları arasında. Dünyaca tanınan snowboard pistlerimiz sayesinde, henüz bu sporun yeni geliştiği bir ülke olmamıza rağmen Dünya Snowboard Şampiyonası ve Avrupa Snowboard Şampiyonası gibi iki ünlü organizasyona ev sahipliği yapmayı başardık. Bunlara ek olarak yine onlarca profesyonel yarışma ve turnuva da Türkiye’de düzenlenmiştir.

Lira bazında fiyatların makul olması, Dünya’nın 100’den fazla ülkesinden Snowboard tutkunlarının Türkiye’ye akın etmesine sebep oluyor. Bugünkü yazımızda, ülkemizin en önde gelen Snowboard Kayak Merkezleri’ni tanıtacağız.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Snowboard

Snowboard dendiği zaman Türkiye’de akla ilk gelen yer tartışmasız Erciyes Kayak Merkezi’dir. Snowboard Dünya Kupası’nın üç kez arka arkaya Erciyes’te yapılmış olması, bu iddiamızın ne kadar güçlü olduğunu da kanıtlar nitelikte. Bu turnuvalar sayesinde, Dünya çapında ünlenen Erciyes, bugün hatırı sayılır sayıda yabancı turist çekmektedir.

Hisarcık ve Hacılar pistleri, Snowboard tutkunları için özel hazırlanmış parkurlara sahiptir. Erciyes A.Ş. bünyesinde çalışan profesyonel eğitmenler ile bu spora güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca yine Erciyes A.Ş. bünyesindeki kayak mağazasından board, ekipman ve kıyafet kiralamalarınızı yapabilirsiniz. Türkiye’nin en uygu fiyatlı kayak merkezlerinden birisi olan Erciyes’te, öğrencilere özel indirimler de bulunmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Snowboard

Türkiye’nin halen en çok tercih edilen 2. kayak merkezi konumunda olan Kartalkaya, konuklarına snowboard yapma imkanı da sunmaktadır. Snowboard’a özel olarak tasarlanan pistler sayesinde, konuklar kendi boardları veya kiraladıkları boardlar ile çok eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Ayrıca tesiste, çocuklar için ayrılmış bir pist olması da aileler için önemli bir avantaj.

Kartalkaya’nın iki önemli dezavantajı bulunuyor. Özellikle ortak tatillerde çok kalabalık ve pahalı olması. O nedenle Kartalkaya’da huzurlu bir snowboard etkinliği yapmayı hedefliyorsanız mutlaka hafta içi günlere rezervasyonlarınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığı sayesinde, günübirlik kayak tatili için de uygun bir tercih olacaktır.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Snowboard

Modern pistleri sayesinde kayak haricinde onlarca farklı Kış sporuna da imkan sağlayan Uludağ, Snowboard alanında da ülkemizin lider merkezlerinden bir tanesi. Uludağ’daki iki Snow Park, amatör ve profesyonel snowboard tutkunlarına hizmet veriyor. Merkezdeki bu 2 snowpark’ın isimleri Sony Woodpark ve Qparks. Sony Woodpark daha çok acemiler için tasarlanmış ve eğitimler de burada veriliyor. Qparks ise ileri seviyedeki snowboard severleri ağırlayacak şekilde tasarlanmış.

Uludağ’ın en dikkat çeken yönleri ise konaklama seçeneklerinin çok fazla olması ve ulaşım rahatlığı. Özel aracınız olmasa dahi Bursa şehir merkezindeki teleferikler ile 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde kayak merkezine ulaşabiliyorsunuz. Uludağ Kayak Merkezi’ne sizi ulaştıran bu teleferik, aynı zamanda dünyanın en uzun teleferiği olarak ün salmış durumdadır. Ulaşım rahatlığı sağlamasına ek olarak, ulaşım esnasında güzel de bir manzara keyfi sunuyor.

Kartepe Kayak Merkezi’nde Snowboard

En büyük avantajının İstanbul’a çok yakın olması olan Kartepe, İstanbul Kadıköy’den 1 saat 15 dakikalık uzaklıkta. Bu sebeple yabancı turistlerin de bir hayli ilgisini çeken merkezde 17 pist bulunuyor ve bu pistlerin bir çoğunda Snowboard için özel parkurlar da bulunmaktadır.

Hafta sonlarında inanılmaz bir yoğunluğa kavuşan Kartepe’de Snowboard eğitimi alabilir ve ekipman-kıyafet kiralamalarınızı yapabilirsiniz. Konaklama için ise hiç alternatif yok. Pistlere yakın konaklamak isteyen misafirler için tek seçenek The Green Park Hotel, bu tesis aynı zamanda pistlerin de tüm kullanım hakkına sahip olması ile dikkat çekiyor.

Cevap bırakın