Erciyes Kayak Merkezi Aktiviteleri Nelerdir?

Yaz tatilinden çıktıktan sonra kendinize bir farklılık yapıp kış aylarında 2 günlük bile olsa kafanızı dağıtmak ve var olan stresinizi atmak için kar tatili ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Erciyes Kayak Merkezi aktiviteleri sizlere sayısız olanaklar sunuyor.  Aynı zaman da sevdikleriniz ile birlikte giderek keyifli dakikalar geçirip güzel hatıralar biriktirebilirsiniz. Erciyes Kayak Merkezi’nde dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alabilirsiniz. Erciyes Kayak Merkezi aktiviteleri ve sunduğu diğer olanaklarla, dünyanın en ünlü ve en iyi kayak merkezlerinden bir tanesidir. Burada hem kayak hem de kış sporu yapabilme fırsatınız vardır. Öncelik olarak buraya geldiğiniz zaman ilk işiniz kayak takımı ve kayak kıyafetleri kiralamak olsun. Onları kiraladıktan sonra eğer ilk defa kayak yapacaksanız eğer burada işinde uzman olan hocalardan dilerseniz ders alabilirsiniz. Eğer kayak yapmaktan zevk almayıp kayak yapmayı sevmiyorsanız bir başka alternatif daha vardır oda kızak yapmaktadır.

Kızak yapmak kışın eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir. Burada teleferik ile yukarı çıkıp aşağı doğru inerken kızaklarınız ile birlikte inebilirsiniz. Kızak kiralama yeri ise kıyafetlerinizi kiraladığınız yerden rahatlıkla bulup kiralayabilirsiniz. Burada ücretsiz olarak bulunan piknik alanları da mevcuttur. Kayseri ilinin meşhur olan sucuk ve pastırmalarını satın alıp piknik alanlarında sevdiklerinizle birlikte sucuk, pastırma mangalı yaparak eğlenebilirsiniz. Eğer niyetiniz ne kayak yapmak ne de kızak ile kar da dolaşmak değil ise burada yapacağınız bir başka eğlenceli aktivite istisnasız teleferik gezisidir. Burada bulunan teleferik ile Kayseri’yi tepeden tırnağa gezebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Aktiviteleri

Erciyes'te Kar Yoğunluğu - Teleferik

Erciyes dağına ve Kayseri’ye ulaşım oldukça rahattır. İsterseniz uçak ile de kolaylıkla gelebilirsiniz. Havaalanına yakındır. Eğer isterseniz havaalanına geldikten sonra burada araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak da rahatlıkla kayak merkezine gidebilir ve aynı zaman da arabanın olmasından dolayı da farklı yerlere de gidebilirsiniz. Asfalt çalışmaları ve asfalt bakımları sürekli olmasından dolayı Erciyes dağının güzergahında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Eğer araç kiralamak gibi bir niyetiniz yoksa minibüs ile de alana ulaşım sağlanabilmektedir. Ekonomik durumunuza uygun olan alternatifleri seçerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Erciyes’te Kar Kalınlığı Ne Kadardır?

Erciyes Kayak Merkezi ve Pist Özellikleri - pist

Kar kalınlığı her yıl değişkenlik göstermektedir. Ancak Kayseri Erciyes dağında kar kalınlığı 2 metre ve daha fazlasını bulmaktadır. Buraya Aralık ya da mart ayları içerisinde gelip kar keyfi yapabilir alanda olan Erciyes otelleri içerisinde konaklama yapabilirsiniz.

Cevap bırakın