Erciyes Kayak Merkezi Aktiviteleri

Türkiye’nin üçüncü ve bölgesinin de en yüksek dağı olan Erciyes’de bulunan , Erciyes Kayak Merkezi ülkemizin en modern ve iç mekanikleri en gelişmiş donanıma sahip kayak merkezidir. Yaz aylarında dahi bembeyaz olan tepesi ile bulutları delen Erciyes, size unutamayacağınız bir tatil yaşatacak. Kış sporları ile ilgilenen amatör veya profesyonel herkesin mutlaka en az 1 kere uğraması gereken bir destinasyon. Zira buraya 1 kere gelen bir daha başka bir kayak merkezine uğramayacaktır.

Peki kayak muhteşem, zirvede sucuk ekmeğin tarifi inanılmaz derken başka neler yapılabilir Erciyes’te? Sadece kayak olmaz biraz eğlenelim diyenler için Erciyes’te gece hayatı yok fakat muhteşem etkinlikler var. Yazımızın devamında onlara değinelim.

Erciyes Kayak Merkezi Snowboard Dünya Kupası

Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri için adeta muhteşem bir sıçrama olan bu etkinlik, elbette Erciyes’ye inşa edilmiş snowboard pisti sayesinde oluyor. Uluslararası arena da Erciyes’in tanıtımına çok ciddi katkısı olan etkinlik, Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından düzenlenmektedir. Snowboard denince ilk akla gelen etkinlik olan FIS, 2018 yılında Kayseri’de düzenlendi. Gelecekte de böyle etkinliklere ev sahipliği yapacağı kesin olan Kayseri, bu muhteşem organizasyonun altından başarı ile kalkarak, dünyanın en iyi snowboard sporcularına ev sahipliği yaptı.

Engelliler İçin Kar Festivali

Erciyes Kayak Merkezi

Her yıl ülkemizden ve dünyanın bir çok noktasından katılımcıyla düzenlenen Engelliler Uluslararası Kar Festivali, sosyal değerinin yanında oldukça eğlenceli bir aktiviteye dönüşmüştür. Engelli dünya halklarının sportif gelişimi ve topluma katılımı açısından, Kayseri adına gurur verici bu etkinliği gelip görmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. Etkinlik tarihi her sene iklim şartlarına göre değişebilmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi Voleybol Turnuvası

Voleybol alanındaki en prestijli etkinliklerden birisi olan Avrupa Kar Voleybol Şampiyonası, Erciyes’te düzenlenmekte. Henüz daha 3 kere düzenlenen turnuvanın, 2 kez Erciyes’te düzenlenmesi bölgenin gelişiminin ispatı açısından harika bir gelişme. Ülkemiz insanların tarafından da daha fazla değer verilirse, Kayseri’nin bir turizm cenneti olması işten bile değil.

Erciyes Kayak Merkezi

Jump and Freeze Etkinliği

Merkezin şüphesiz en çılgın ve en eğlenceli etkinliği. Yarışmacılar takım halinde buz gibi suyun içerisine atlıyorlar ve izleyenlere inanılmaz eğlenceli dakikalar yaşatıyorlar. Tüm etkinliklerin tarihlerini Erciyes Kayak Merkezi’nin web sitesinden takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın