Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

İşletme açısından çok başarılı bulduğumuz Erciyes Kayak Merkezi, 7/24 güvenlik ekipleri tarafından korunmakta ve zorda kalan kayak severlere yardım edilmekte. 34 farklı pisti bulunan bir merkez için bu hayli zor bir iş fakat ekip sayısının çok olması bunu mümkün kılıyor.

Ulaşım açısından oldukça avantajlı olan Kayak Merkezi, Kayseri Havaalanı sayesinde büyükşehirlerden de turist çekebiliyor. Havaalanının şehre ve kayak merkezine yakın olması da çok büyük bir avantaj. Şehir merkezine sadece 30-40 dakikalık bir uzaklıkta bulunan Erciyes’e özel araç kiralayarak veya yerel ulaşım araçları ile de ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogar, havaalanı ve şehir merkezinden de kayak merkezine sizi götürecek servisler bulunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes'te Kayak Kiralama - Genel

Şahsi yorumum, ülkemizdeki en iyi kayak merkezi otellerinin Kayseri’de olduğu yönündedir. Oteller gerçekten lüks ve personel turist ayrımı yapmadan herkes ile yakinen ilgileniyor. Fiyatlarının uygun olması ve pistlere yakın konumda bulunmaları da cabası. Kayseri mutfağının tüm lezzetlerini bulacağınız Otel mutfakları da sizi tatili uzatmaya teşvik edebilir. Kayak Merkezi otelleri arasında lüks konseptte veya düşük bütçeli okurlarımız için daha butik oteller bulunmakta.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Neler Yapılır?

Erciyes Kayak Merkezi Otel Seçimi - Kapak

Çarşaf gibi kar örtüsünün ortasında yapılabilecek gerçekten çok fazla aktivite var. Hemen aşağıda bunlardan birkaç tanesini kısaca açıklayalım.

Oteller sadece kayak sporları için hizmet vermiyor aynı zamanda akşamları oldukça eğlenceli aktiviteler var. Bunun yanında sevdikleriniz ile akşam saatlerinde otellerde bulunan şöminelerin önünde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Balayı çiftleri için müthiş bir ortam olduğunu söyleyelim. Teleferikler! Sadece kayma amaçlı tepeye çıkmak için kullanmak zorunda değilsiniz. Bu ulaşım aracına binerek Erciyes dağının büyüleyici güzelliklerine doyabilirsiniz.

Kar sporları çok yorucu olabiliyor ve insan bir süre sonra soğuğun da etkisi ile inanılmaz acıkıyor. İşte tam da o anda imdadınıza sucuk ekmek yetişecek. Tüm kayak merkezlerinde olduğu gibi Erciyes Kayak Merkezi’nde de sucuk ekmeğin ayrı. Fakat burada küçük bir fark var; Kayseri Sucukları.

Kayak takımları size biraz zor geliyorsa endişe etmeyin, Kızak kiralayarak da muhteşem vakit geçirebilirsiniz. Teleferik ile yukarı çıktıktan sonra yokuş aşağı kızakla kaymak, inanılmaz keyifli.

Cevap bırakın