Erciyes Kayak Merkezi Kış Sporları ve Çeşitleri

Kış sporlarının pahalı olması algısını adeta yerle bir eden Erciyes Kayak Merkezi, hem konaklama hem de skipass fiyatları ile ziyaretçilerine doya doya kayak zevki yaşamaları için bir fırsat sunuyor. Kayak pistlerine yakın oteller olsa da şehir merkezinden kayak merkezine ulaşım çok rahat! Bu yüzden, şehir merkezindeki otelleri de tercih edebilirsiniz. Bu size hem daha uygun bir konaklama imkanı sunar hem de Kayseri’yi çok daha yakından tanıyabilirsiniz.

Kendi aracınız yok ise çok endişe etmenize gerek yok. Zira şehir merkezinde bulunan dolmuşlar 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında sizi kayak merkezine ulaştırabiliyorlar hem de sadece 5-6 lira gibi uygun bir fiyata.  

Erciyes Kayak Merkezi Kış sezonu

Erciyes Kayak Merkezi - Genel Bakış

Erciyes, tam 6 ay süren kış sezonu sayesinde yılın neredeyse yarısında kayak sporlarının yapılmasına imkan veriyor.  Erciyes Kayak Merkezi bu sayede Batı’daki muadil kayak merkezlerinden çok daha ön planda görünüyor. Profesyonel ve acemi kayak severler için uygun pistlere sahip olan kayak merkezindeki pistleri kullanabilmek için Skipass bulundurmanız gerekiyor. Uludağ ve Kartalkaya gibi kayak merkezleri ile karşılaştırdığımızda, Erciyes’in bu alanda da bütçe dostu olduğunu görmek mümkün hem de öğrencilere ekstra indirim imkanı da bulunuyor.

Satın alacağınız bu skipasslar sayesinde telesiyej, teleferik ve gondol liftlerinden faydalanabiliyorsunuz. Bu araçlar sizi pistlerin başlangıç noktalarına taşıyacaklardır. Yetişkinler için pistlerden günlük sınırsız olarak faydalanmanın bedeli 50 lira, öğrenciler ise 30 lira gibi gerçekten çok uygun bir fiyatla gün boyu kayak keyfi yaşayabiliyorlar. Şehrin konumu sebebiyle pistler oldukça sakin, elbette hafta sonları yine bir tık daha çok yoğunluk yaşanıyor.

Erciyes Özel Kayak Eğitimi

Kaymayı eğer düşe kalka öğrenmek istemiyorsanız Erciyes’te bulunan ve Erciyes A.Ş. kadrosunda bulunan profesyonel eğitmenlerden ders kiralayabilirsiniz. Diğer kayak merkezlerinde olmayan tavan fiyat uygulaması burada mevcut, bu sayede fahiş özel fiyat ücretleri ile burada karşılaşmıyorsunuz. Benim özel derse verecek param yok diyorsanız da geleneksel olarak düşe kalka bir şekilde kayabilir veya deneyimli bir arkadaşınız varsa ondan yardım alabilirsiniz. Pistler arasında ulaşımı sağlayan gondollar ve teleferikler Uluslararası standartların dahi çok üstünde. Kayseri kayak severlere gerçekten konforlu bir tatil yaşatabilen bir kayak merkezine sahip.

Cevap bırakın