Erciyes Kayak Merkezi Otelleri Nelerdir?

Şehir merkezine sadece 25 kilometrede bulunan kayak merkezi, aynı zamanda oldukça rahat bir ulaşım yoluna sahip. Ülkemizin en yüksek tepesine sahip 3916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı, dünya çapındaki bu modern tesise ev sahipliği yapmaktadır. Erciyes Kayak Merkezi 2.150 ve 3.400 metreleri arasında yer almaktadır.

Her türlü zorluk seviyesine göre özel tasarlanmış 33 farklı pistin eğimleri ise %10 ile %50 arasında değişkenlik gösteriyor. Şehrin en önemli turizm potansiyellerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi, yapılan tanıtımlar sayesinde gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve özellikle Uluslararası Organizasyonlara yaptığı ev sahipliği ile adından söz ettirmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes'te Kayak Kiralama - Genel

Kayak merkezlerinin en büyük sorunu konaklama tesislerinin az olmasıdır fakat bu Erciyes için söz konusu değil. Çok fazla alternatif var ve bu sayede fahiş fiyatların önüne geçilebilmiş. Turist sayısının Uludağ kadar olmaması ve otel sayısının Uludağ’dan çok daha fazla olması Erciyes’i bu alanda neredeyse rakipsiz kılmakta. Uygun fiyatlar sadece otellerin gecelik konaklamalarında değil ekipman kiralama ve skipass kart fiyatlarında da karşınıza çıkacak.

Otellerin konaklama fiyatları genel olarak 100 ila 300 lira arasında değişmekte. Pistlere yakın otelleri tercih edebileceğiniz gibi şehre ulaşımın çok rahat olması sebebiyle Kayseri merkezdeki otelleri de tercih edebilirsiniz. Bu hem daha uygun fiyatlar ile tatil yapmanızı hem de o tasarruf ettiğiniz para ile Kayseri merkezi doya doya gezmenizi sağlayacaktır.

Erciyes Dağı Ulaşım ve Teleferik

Erciyes Kayak Merkezi ve Pist Özellikleri - teleferik

Pistlerin başlangıç noktalarına konforlu teleferikler ile ulaşabiliyorsunuz. 3.400 metre yüksekliğe kurulmuş olan teleferik sistemi, sizi pistin tepesine ulaştırırken aynı zamanda harika bir manzarayı da seyretmenize olanak sağlıyor.

Melikgazi ilçesinde bulunan tesis havaalanına 30 kilometre ve şehir merkezine de 25 kilometre uzaklıkta. Özel aracı ile gelen okurlarımız Hisarcık kasabasını ve daha sonra da Tekir yaylası yönünü takip etmeliler. Özel aracınız yok ise ve şehir merkezindeyseniz, Develi dolmuşlarına binerek de merkeze ulaşabilirsiniz.

İstanbul, Ankara veya başka bir şehirden havaalanına 1 saatlik yolculuk ile gelebilir, yolculuk sonrasında kayak merkezine kalkan servislere binerek 30 dakika içerisinde merkezde olabilirsiniz.

Cevap bırakın