Erciyes Kayak Merkezi Tatil Tavsiyeleri

Sömestr tatili yaklaşıyor ve ailelerin aklına elbette ilk gelen kayak merkezleri olacaktır. Ülkemizin batısında yoğunlaşan kayak merkezlerine müthiş bir alternatif son yıllarda kendini iyice duyurmaya başladı. Erciyes Kayak Merkezi, 6 aylık kayak sezonu ile yılın yarısında ziyaretçilerine doya doya bir kış tatili geçirme fırsatı sunuyor.

Özellikle sömestr tatilinin yaklaştığı bu günlerde, unutulmaz anılar elde etmek için rotanızı Kayseri’ye çevirmenizi tavsiye ediyoruz. Türkiye’nin Alpleri olarak bilinen Erciyes dağının zirvelerinde kurulmuş kayak merkezi, profesyonel ve amatör kayak severler için oluşturulmuş 34 farklı pistle sizi bekliyor.

Erciyes Kayak Merkezi Teleferikleri

Erciyes Kayak Merkezi Otel Fiyatları - Pistler

Teleferik konusunda ayrı bir başlık açmayı şart gördük zira ülkemizdeki en iyi pist ulaşım sistemi Erciyes’te bulunuyor. Konforlu ve kapalı teleferikler sizi pistlerin başlangıç noktalarına taşırken aynı zamanda Erciyes dağının muhteşem manzarasını da izlemenizi sağlıyor. Türkiye’nin tartışmasız en modern liftlerine sahip merkez, saatte 26 bin kişi taşıyabilme kapasitesi ile gerçekten çok etkileyici. 25 kilometrekarelik alanda 18 farklı mekanik tesis ağı bulunmaktadır. Bu sayede ziyaretçiler merkezin her bölümünde kayak yapma imkanı bulabiliyor.

Erciyes Kayak Merkezi Özel Ders

Erciyes Kayak Merkezi ve Gitmek İçin 5 Neden - Kızak

Kayak her ne kadar çok eğlenceli bir aktivite olsa da öğrenmesi de bir o kadar zor bir spor çeşidi. Elbette öğrenmemek ayıp değil, o yüzden Erciyes’te bulunan özel ders imkanını değerlendirebilirsiniz. Kayak konusunda kendini geliştirmek ve yaptığı tatilden daha fazla zevk almak isteyen okurlarımız profesyonel kayak eğitmenleri tarafından verilen bu dersleri değerlendirebilirler. Kayak eğitmenlerinin tamamı sertifikalı ve Erciyes A.Ş. tarafından açılmış olan kayak okulu personelleri. Eğitmenlerin kurum içerisinde olması ayrı bir güven vermekte. Zira birçok kayak merkezinde eğitmenler çoğu zaman sizi rasgele buluyorlar ve siz de kayak hakkında hiçbir şey bilmediğiniz için eksik eğitim alabiliyorsunuz. Fakat Kayseri Erciyes Kayak Merkezi bünyesinde böyle amatör durumlar söz konusu değil, her öğrenci elbette yaşına göre standart bir müfredat çerçevesinde eğitilmekte.

Kayak merkezine havaalanı, şehir merkezi ve otogardan 30 dakikalık otobüs yolculukları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracı ile gelecek okurlarımız ise Melikgazi ilçesi tabelalarını takip ederek rahatlıkla ulaşabilirler.

Cevap bırakın