Erciyes Kayak Merkezi Özellikleri

Erciyes kayak merkezi, Kayseri şehir merkezinin 25 kilometre mesafesinde bulunan Erciyes dağına kurulu bir tesistir. Kayak tesislerinin ortalama olarak yüksekliği 2150 ila 3400 metre arasında değişmektedir. Hem havalimanına hem de şehir merkezine yakınlığı olarak insanlara kolaylık sağlayan bir kayak merkezidir. Havalimanına ortalama uzaklığı 25 dakikadır. Kayak yaptıktan sonra merkeze gitmek isterseniz merkeze olan ortalama uzaklık ise yolun durumuna göre 20 ya da 30 dakika mesafede yer almaktadır. Kayseri’ye gidip Kapadokya’ya bu kadar yakınken oraya uğramadan gitmek olmaz Kapadokya’ya uzaklık ise 60 dakika mesafede yer almaktadır.  Tesis içerisinde yer alan 18 adet farklı tesis olmasından kaynaklı olarak birçok farklı noktalarda kayak yapabilme fırsatı elde edebilirsiniz. Kayak yapmayı bilenler ve kayak yapmayı bilmeyenler için birçok farklı noktalar ve geniş pistler bulunur. Zorluk derecelerine göre hangisi size uygun ise onu rahatlıkla seçip kayak keyfi yapabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi ve Bilinmesi Gerekenler - artaş hotel

Erciyes Kayak Merkezinde Neler Yapılır?

Tatil demek sadece deniz, kum, güneş demek değildir. Kış aylarının da kendine has güzellikleri ve yapmaya değer aktiviteleri vardır. Kayak severler için kış ayları vazgeçilmez bir mevsimdir. Mutlaka kış ayları geldiği zaman bir defaya mahsus bile olsa kayak keyfi yapmalısınız. Erciyes kayak merkezine geldiğiniz zaman burada neler yapabilirsiniz sorusunun cevabı ise öncelik olarak bu merkeze sene içerisinde birçok turistlerin geldiği görülmektedir. Her yıl turistler mükemmel şekilde ağırlanmaktadır. Buraya geldiğiniz ilk gün Kayser’inin en meşhur sabah kahvaltı çeşitlerinden olan pastırmalı yumurta, pastırmalı omlet ya da pastırmalı börekler ile güzel bir kahvaltı yapın. Daha sonra kayak yapacağınız merkeze gidip isterseniz kızak isterseniz de kayak yapabilirsiniz. Kızak ve kayak alanları farklı yerlere kurulmasından dolayı her ikisinin de keyfini çıkarabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinin Kayseri’ye has ünlü olan mantılarını ve yine kendi yörelerine ait yemekleri yedikten sonra eğlence pistlerine gidebilirsiniz. Canlı müzik, DJ performansları ile burada hem ısınacak hem de bütün stresinizi atacaksınız.

Erciyes Kayak Merkezi ve Bilinmesi Gerekenler - tesisler

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gelinir?

Kayak merkezi kayseri de yer aldığından dolayı isterseniz otobüs isterseniz de uçak ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanına yakın olmasından dolayı da kayak merkezine ulaşım da herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi ve Bilinmesi Gerekenler - dağ

Cevap bırakın