Erciyes Lüks ve Konforlu Kayak Otelleri

Kış tatili gelince çocuklardan, yetişkinlere kadar herkesin hayalini süsleyen kayak merkezleri, lüks ve konforlu kayak otelleri ile çok daha keyifli bir hale geliyor. Kayak sezonunda ülkemizin en çok tercih edilen 5 kayak merkezinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi, pistlerine yakın konumda olan Erciyes Kayak Otelleri ile yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Kış sporları için çok elverişli olan Erciyes Dağı, sadece bireysel kayakçıların istifade ettiği bir merkez değildir. Uludağ, uluslararası turnuvaların düzenlendiği Uluslararası Kayak Merkezi haline gelmiştir. Erciyes’in elverişli pistlerinde sadece kayak değil snowboard ve farklı birçok kayak stili uygulanabilmektedir. Erciyes’in en cazip noktalarından birisi de çok rahat ulaşım sağlanabiliyor olmasıdır. Adeta her metrekaresinden Erciyes manzarasının göründüğü Kayseri’nin birçok bölgesinden merkeze direkt olarak ulaşım sağlayabileceğiniz toplu ulaşım araçları bulunmaktadır.

Kayseri Mutfağı

Lüks ve Konforlu Kayak Otelleri Erciyes Kayak Merkezi-pastırma

Kayak demek kalori yakmak demektir, o yüzden Erciyes Kayak Otelleri’nin ortak noktası çok zengin bir menüye sahip olmalarıdır. Sucuk, Pastırma, Yağlama, Mantı, Katmer gibi tatlar, Kayseri mutfağının  olmazsa olmazıdır. Bu lezzetlere otellerin açık büfe hizmetlerinde rastlamak mümkündür. Tüm bu lezzetleri tattıktan sonra dağın zirvesinde, karşınıza muhteşem kar manzarasını aldıktan sonra bol köpüklü bir Türk kahvesi içmeyi de ihmal etmeyin. Kayseri Erciyes Kayak Otelleri’nde çeşitli konaklama imkanları bulunuyor. Bütçenize göre oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon veya her şey dahil konseptlerin bulunduğu konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Kayseri Otelleri ve Eğlenme İmkanları

Lüks ve Konforlu Kayak Otelleri Erciyes Kayak Merkezi-selfi

Oteller sadece konaklamak için değil aynı zamanda rahatlamak ve eğlenmek amacı ile kullanılmaktadır. Kayak sporu boyunca yorulan kaslarınızı otellerin birçoğunda bulunan SPA merkezlerinde dinlendirebilirsiniz. SPA merkezlerinde Türk hamamı, sauna, buhar odası ve masaj gibi uygulamalar bulunmakta.

Otellerin en güzel yanı ise sezonun yoğun zamanlarında festival, yarışma ve çeşitli etkinlikler düzenlemeleridir. Özellikle gençlerin yoğun olduğu tatil dönemlerini fırsat bilen büyük markalar da ünlü sanatçıları Erciyes’e getirerek konser verdirmektedir. Erciyes Kayak Merkezi’nin sitesinden konser takvimini takip ederek kayak tatilinizi, sevdiğiniz sanatçının konserine denk getirebilirsiniz. Kayseri’yi daha yakından tanımak için ise tatilinizin arasında 1 gün sıkıştırarak, şehrin merkezini de gezmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın