Erciyes’te Çadır Ve Karavan Kampları

Erciyes, volkanik bir dağ olması sebebiyle muhteşem kayak pistleri sahibi olmuş heybetli bir dağdır.Kayak pistlerinin dümdüz olmasının sebebi, Erciyes’in üzerinde ağaç veya kaya gibi engellerin olmamasıdır. Son yıllarda çok yüksek yatırımlar alması sebebiyle de adından çok sık bahsettiren Erciyes, sadece Kayak Tatili için değil Yaz aktiviteleri ile de yüz binlerce turisti her sezon ağırlamaktadır.

Yaz aylarında kendinizi serin ve aktivitesi bol bir bölgeye atmak istiyorsanız, Erciyes Dağı bunun için en elverişli alanlardan birisidir. Gelin hep beraber Yaz aylarında Erciyes’te neler yapabileceğinizi inceleyelim.

Çadır ve Karavan Kampları

Erciyes A.Ş. kayak merkezi yönetimi kadar Yaz aktivitelerinde de önemli bir rol alıyor. Yazın bunaltıcı sıcağından kurtulup Erciyes’e gelen yerli ve yabancı turistler, Tekir yaylasında bulunan çadır ve karavan kamp alanlarında adeta nefes alıyorlar. Toplamda 65 bin metrekareyi kaplayan bu kamp alanında, ziyaretçiler kendi çadır ve karavanlarını getirerek kamp yapabiliyorlar. Ayrıca bölgede çadır kiralayan bir mağaza da mevcuttur. Erciyes A.Ş. tarafından kurulmuş olan hazır çadırlarda da günlük veya daha uzun sürelerde de konaklayabiliyorsunuz.

Erciyes’in doğal ortamında harika bir vakit geçireceğiniz bu kamp bölgeleri, çocuklar için de çok uygun. Bu sayede çocuklu ailelere de önereceğimiz bu yaz aktivitesi, çocuklarınıza muhteşem ve doğanın içinde bir Yaz tatili vadediyor. Bölgede çocuklar için oyun parkları bulunmaktadır, bu sayede siz doğanın merkezinde dinlenirken onlarda enerjilerini harcayabilecekleri bir alan yakalıyorlar.

Bölgede yetişkinler için de basketbol, futbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır. Bu alanlarda ister arkadaşlarınızla, ister de yeni tanışacağınız kamp arkadaşlarınız ile doyasıya eğlenebilirsiniz. Kamp alanının en dikkat çekici özelliklerinden birisi de güvenlikli olması. Bu sayede gece saatlerinde hiçbir endişeniz olmadan mışıl mışıl bir uyku çekebilirsiniz.

Alt yapı açısından çok donanımlı olan kamp alanlarında aydınlatma ve su sistemleri gelişmiştir. Her türlü imkanın içinde bulunması, adet bir dağ otelinde konaklıyormuşçasına konforlu bir tatilin kapılarını sizlere aralıyor olacak. Şehrin kaosu ve gürültüsünden uzak bir alanda güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Erciyes ve çevresini daha rahat keşfetmek için ise aileniz ile beraber yürüyüş yapabilir veya bisiklet kiralayabilirsiniz. Aksiyon dozunu biraz artırmak için ise özel parkurlarda ATV sürüş keyfini de deneme şansınız bulunuyor.

Erciyes’te Trekking Yapmak

Şehrin yoğunluğundan birkaç gün de olsa kurtulmak isteyenler sayesinde giderek popülaritesi artan Trekking sporu, Erciyes’te en doğal şekilde yapılabiliyor. Erciyes’i yürüyerek keşfetmek isteyen ziyaretçiler, Trekking haritası ve rehberler yardımı ile Dağ’ın eşsiz manzarasına çok yakından şahit olabiliyorlar. Doğa ile iç içe yapacağınız bu yürüyüşleri, kalabalık bir ortamda yapmak istiyorsanız hafta sonu günlerini tercih edebilirsiniz.

Her yaştan ziyaretçiye açık olan bu etkinlikler, Erciyes A.Ş. bünyesinde çalışan profesyonel dağ rehberleri eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Tekir bölgesinde başlayan rota, uzun bir yürüyüş alanını kaplamaktadır. Yürüyüşten maksimum verim alınabilmesi için aktivite sabahın çok erken saatlerinde başlamaktadır. Bu rota içerisinde bulunan buzul göleti ise hayatınızda gördüğünüz en güzel şeylerden birisi olarak aklınıza kazınacak.

Erciyes, bundan asırlar önce faaliyetlerini durdurmuş olan Volkanik bir dağdır. Çevresinin coğrafi yapısını da şekillendiren Erciyes üzerinde, normal şartlarda asla göremeyeceğiniz volkanik araziler ve buzullar bulunuyor. Bu yürüyüşlere katılmadan önce mutlaka çok iyi bir spor ayakkabısı, ihtiyaçlarınızı taşıyabileceğiniz bir sırt çantası ve serin havalarda üşütmemek adına bir polar bulundurmayı unutmayın. Sağlık raporu ve diğer gereksinimler için ise mutlaka Erciyes A.Ş. ile iletişime geçerek, olası kötü sürprizlerden kaçınmayı ihmal etmeyiniz.

Cevap bırakın