Erciyes’te Kar Yoğunluğu Nasıldır?

Erciyes Kayak Merkezi, her yıl kış aylarında binlerce misafir ağırlamakta ve birçok aktiviteler yapılarak insanlara daha çok hizmet etmek amaçlanmaktadır. Bu yüzden hem kayak yaparak hem de akşam olduğu zaman eğlenceler katılarak eğlenebilmeniz mümkün. Erciyes’te kar yoğunluğu mevsim koşullarına göre ve hava değişkenliğine bağlı olarak değişse de Erciyes Dağı’nda 2 metre ve daha fazla kar kalınlığı mevcuttur. Erciyes’te kar yoğunluğu değişiklik gösterebilmekte ancak çoğunlukla 2 metrenin altında kar kalınlığı mevcut olmamaktadır. Buraya geldiğiniz zaman hem kar eğlencesi hem de kayak keyfi yapabilirsiniz.

Erciyes’te Kar Yoğunluğu Nasıldır?

Erciyes'te Kar Yoğunluğu - Teleferik

Erciyes kayak merkezinegeldiğiniz zaman eğer kayak yapmayı seviyor fakat yapmasını bilmiyorsanız işin uzmanı olan kişilerden kaldığınız süre boyunca eğitim alabilirsiniz sonrasında da kayak keyfi yapabilirsiniz. Aynı zaman da kayak yapmak istemeyenler için burada kızakta mevcuttur. Teleferik aracılığıyla yukarı çıkıp kızağınızla birlikte aşağıya kadar inebilirsiniz. Aynı zaman da burada Snow Kite (Uçurtma kayağı) yapabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. 32 farklı pist bulunmaktadır. Hem bilenler hem de bilmeyenler için alanlar mevcuttur. Size en uygun olan pistlerde tatil keyfi yapabilirsiniz.

Erciyes’te Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Erciyes'te Kar Yoğunluğu - Tesisler

Erciyes’te kayak yaptıktan sonra çevresinde neler olup bittiği konusunda da fikir sahibi olmanızda ve tarihi yerleri gezmenizde yarar vardır. Eğer buraya araba kiralayıp ya da direkt olarak araçlarınızla geldiyseniz işiniz oldukça basittir. Erciyes dağı merkeze yakın olduğundan dolayı ulaşımı hem rahat hem de sorunsuz geçmektedir. Kayserinin merkezinde gezilecek yerler vardır. Bunlar; Öncelik olarak tarihi uzun yıllara dayanan buzulları görmeden gitmek olmaz. 700 metre boyutunda olan buzullar IV. Zamanında oluşmuştur. Bir doğa harikasıdır. Bir diğer önemli ve görülmesi gereken yer ise Kayseri kalesidir. Kayseri kalesi M.Ö. inşa edilmiştir. Kalenin içerisi Selçuklu ve Osmanlı tarafından onarılmış ve düzenlenmiştir. Tarih sevenler için mutlaka gelip görünmesi gerekir. Şifai Medresesi vardır burası Selçuklular döneminde bulunan ilk hastane olarak bilinmektedir. En sonuncusu ve en önemli arkeoloji müzesine kesinlikle uğrayıp yöre hakkında bilgiler edinmeden tatilinizi bitirmeyin. Bastırmalı börekleri ve kayseri mantısını da afiyetle yiyerek tatilinizi bu şekilde sonlandırın. Dilerseniz gezip gördükten sonra tekrardan kayak merkezine dönerek Erciyes otelleri içerisinde eğlencelere katılabilirsiniz.

Cevap bırakın