Erciyes’te Kayak Tatili Bir Ayrıcalık!

İstanbul’da veya Ankara’da yaşıyor olmanız, kayak tatili için Uludağ veya Kartalkaya ile sınırlı olmanızı gerektirmiyor. Ülkemizin biraz daha doğusunda, bu lüks kayak merkezlerinden çok daha büyük ve gelişmiş bir kış sporları merkezi bulunmakta. Ünü giderek artan bu turizm merkezimizin adı Erciyes Kayak Merkezi. Peki nedir Erciyes Kayak Merkezi’nin son günlerde adının çok duyulmasının sebebi? Gelin bu yazımızda hep beraber, İç Anadolu’nun bu yükselen değerini inceleyelim.

Erciyes’te Kayak Sezonu

Dünya ve Avrupa Snowboard Şampiyonası Erciyes'te yapılıyor

Kasım ayına girmemiz ile beraber, valizler bu sefer kış tatilinin hazırlığına giriyor. Yaz tatilinin heyecanından çok daha farklı olan kış tatilleri, kayak sporuna olan merakla daha da eğlenceli hale geliyor. Kayak için bu sene nereye gitsek tartışmalarına son verin ve bu sezon için Erciyes Kayak Merkezi tercihiniz olsun, garanti veriyoruz pişman olmayacaksınız!

Erciyes, uzun ve düzgün pistleri ile daha merkeze ilk girdiğiniz anda dikkatinizi fazlasıyla çekecek. Lift başında bekleyen insanların olmaması, pistlerin aşırı kalabalıktan tehlikeli hale gelmemesi de bir ayrı avantaj. Uludağ gibi kayak merkezlerinin aksine, burada kalabalıktan daha çok huzuru bulacaksınız. Liftlerde hiç sıra beklemeden pistlerin başlangıç noktasına hızlıca gidiyor olmak ve bu gidiş esnasında eşsiz Erciyes manzarasının keyfini çıkarabiliyor olmak da cabası.

Erciyes’te Kayak Yapmak

Erciyes'te kayak keyfi

Erciyes, karasal iklime sahip olması yönü ile 6 ay boyunca bol kara sahip ve çok istisnai bir durum olmadıkça pistler kapanmıyor. Kar yağışı azalsa bile suni kar makineleri sayesinde ziyaretçilerin bundan haberi dahi olmuyor.

Erciyes yapısı itibari ile snowboard kayak disiplini için de çok uygun pistlere sahip. Her seviyeye göre pistleri bünyesinde barındıran Erciyes, yeni başlayanlar için de uygun fiyatlı özel ders imkanlarına sahip. Özel ders veren eğitmenler Erciyes A.Ş. bünyesinde çalışıyorlar ve firmanın tavan fiyat politikası mevcut. Bu sayede diğer kayak merkezlerinde, özellikle sömestr dönemlerinde olduğu gibi absürt fiyatlar ile asla karşılaşmıyorsunuz.

Erciyes, her sezon daha rağbet gören bir merkez haline geldiği için etkinliklerinde de gözle görülebilen bir artış var. Konserler, festivaller, turnuvalar, yarışmalar ve Uluslararası organizasyonlar sayesinde, kayak tatilinizin oldukça eğlenceli geçeceğini söyleyebiliriz.

Erciyes Otelleri

Türkiye’nin doğusunda olmanız, oteller konusunda ön yargıya kapılmanıza sebep olabilir fakat bu ön yargının merkeze girdiğiniz ilk dakikalarda kırılacağını söyleyebiliriz. Erciyes Otelleri, oldukça lüks ve yüzlerce çeşit lezzete sahip restoranları ile kayak severlere bir şölen yaşatıyorlar. Pistlerde harcanan onca efor sonrası, Otel restoranlarına girdiğinizde kendinizi adeta cennette gibi hissediyorsunuz. Biz ekip olarak Ace Erciyes Otel’de kaldık, uygun fiyatlar ve karşılığında aldığımız üst düzey hizmet sebebiyle kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Erciyes Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul, Ankara ve İzmir’den, Kayseri’ye her gün uçak seferi bulunmaktadır. Havaalanından merkeze ulaşım ise sadece 40 dakika sürüyor. Transferi özel araç kiralayarak veya otellerin transfer hizmetlerinden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak Kayseri merkezden kalkan Develi dolmuşları da sizi Kayak Merkezine ulaştıracaktır.

Kayağa yeni başlayanlar için de, bu sporu 20 yıldır yapan sporcular için de uygun pistler bulunuyor. Skipasslar tüm pistlerde geçiyor. Tek bir kart satın almanız yeterli. Pistler çok güvenli zira bunun için görevlendirilmiş 22 kişilik bir ekip var. Pistlerde kask takmak ise zorunlu. Kaskınız yoksa sorun değil, kayak dükkanlarından kiralayabilirsiniz.

Cevap bırakın