Erciyes’te Kayak ve Snowboard Eğitimi

Erciyes Kayak Merkezi , Türkiye’nin en modern kış sporları merkezlerinden bir tanesi olup aynı zamanda dünya ile de rekabet halindedir. Son yıllarda düzenlenen Avrupa ve Dünya çapındaki prestijli turnuvalara ev sahipliği yapması sayesinde, ziyaretçi sayısı giderek artan ve dünya çapında bilinen bir kayak merkezi haline gelmektedir.

Ciddi yatırımlar yapılan bu kayak merkezinde, kayak ve snowboard öğrenmenin de bir ayrıcalık olduğunu söyleyebiliriz.

Erciyes’teki mekanik lift sistemleri, tam kapalı olması itibariyle çok güvenlidir. Aynı zamanda sırt ve kalça ısıtmalı olması da, kayak öncesinde ziyaretçilerin konforunu artıran önemli bir etken. Tüm pistler seviyelere göre bölünmüş parkurlara sahiptir, bu sayede aynı pistten farklı seviyelerdeki kayak severler faydalanabilmektedir. Pistlerde 7/24 gezinti halinde olan güvenlik timi ise özellikle acemi kayakçılar için çok büyük bir güven sağlamaktadır.

Erciyes’in en dikkat çeken yönlerinden birisi de uygun fiyatlarıdır. Yeme içme, konaklama, skipass, eğitim ve ekipman kiralama fiyatlarının tamamında, ülke geneline göre düşük fiyatlara sahiptir. Pistlerin çok büyük bir bölümünde suni kar makineler bulunur. Bu sayede sezon çok daha erken başlayıp, geç bitebilmektedir. Bu suni kar makineleri, Erciyes’te oluşturulmuş suni bir gölden beslendiği için yağdırılan kar tamamen doğaldır ve ziyaretçiler tarafından ayırt edilmesi mümkün değildir.

Erciyes’te Güvenlik En Üst Seviyede

Erciyes’i diğer kayak merkezlerinden ayıran en önemli özelliğinin güvenlik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her seviyeye uygun bir pisti bulunan Erciyes, volkanik bir dağ olması sayesinde de pürüzsüz bir piste sahiptir. Volkanik dağ olması, pist üzerinde bir ağaç dalına veya taşa takılmayacağınız manasına gelmektedir.

Pistler her sabah dev iş makineleri tarafından düzlenmektedir. Pist çevresinde ormanlık bir alan olmadığı için acemilerin bu ormanlık alana uçmaları veya oralarda kaybolmaları gibi bir risk yok. Tüm dağ sadece kardan oluştuğu için mağdur olan kayakçılar aynında güvelik timi tarafından tespit edilebilmektedir. Onlarca farklı kameraya ek olarak 24 kişilik arama kurtarma ekibi 7 gün 24 saat görev yapmaktadır.

Yeni Başlayanlar Ekipman ve Kıyafet Satın Almalı Mı?

Kayak sporlarına yeni başlayanların, ekipman alması kesinlikle mantıksızdır. Kıyafet satın alınabilir fakat biz yine den az 2-3 kere kaydıktan sonra kayak kıyafetin almanızı öneriyoruz. Bunun sebebi ise kayak sporlarından zevk almama ihtimalinizdir. Küçük bir ihtimal olsa da zevk almayacağınız bir spor için yüzlerce liralık kıyafeti satın almanızın gereği yoktur.

Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak kıyafet ve ekipman kiralamak çok rahat. Pistlerin alt bölümlerinde bulunan mağazalarda, uygun fiyatlara ekipman ve kıyafet kiralayabiliyorsunuz. Kayak ve snowboard takımlarını ise profesyonel mağaza görevlileri sizin boyunuz ve kilonuza göre seçiyorlar.

Kiralarken tek dikkat etmeniz gereken kask kullanmak ve kayak botunuzun ayağınıza tam oturduğundan emin olmaktır. Bot bağlama bölümünde hareket edebiliyorsa, bu kayak esnasında incinmelere sebep olacaktır.

Kayak mağazalarında ortalama olarak kayak ve snowboard takımının kiralama bedeli 50 lira civarındadır. Kayak pantolonu ve kayak montu da ikisi bir arada günlük 50 liraya kiralanabiliyor. Bunlara ek olarak kayak gözlüğü, kast ve diğer koruma aksesuarlarını da günlük 50 liraya kiralayabilirsiniz. Elbette bunlar günlük fiyatlar için geçerlidir, tatil süreniz uzadıkça gün başına düşen kiralama maliyetleri de düşecektir.

Erciyes’te Kayak Tatili

Modern pistler, şehre olan yakınlık, uygun fiyatlı özel ders ve ekipman kiralama fiyatları, lüks oteller, leziz sucuk ekmek ve Kayseri mutfağı, havayolu ulaşım imkanları ile Erciyes’te geçireceğiniz kayak tatili, hayatınızdaki unutulmaz anılardan bir tanesi olacak.

Cevap bırakın