Erciyes’te Uygun Fiyatlara Konaklayın

Erciyes Kayak Merkezi gelişme başlangıcı, 2005 yılına çıkan Büyükşehirler Kanunu ile gerçekleşti. Bu kanun sonrasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan Dağ, bu sayede çok büyük yatırımlar alarak, günümüzdeki en modern kayak merkezlerinden birisine sahip hale geldi. Bölgenin Avrupa standartlarında olması amacı ile Avusturya’dan getirilen uzman ekip, kayak merkezini en ince detaylarına kadar dizayn etti. O gün yapılan çabalar, günümüzde Erciyes’in Dünya ve Avrupa genelindeki büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilmesini sağlamaktadır.

Bol oksijen, geniş pistler, modern mekanik sistemler, profesyonel yönetim, ulaşım kolaylığı ve uygun fiyat politikası, Erciyes Kayak Merkezi’nin her geçen sezon ziyaretçi sayısını artırmasındaki önemli etkenler. Toplamda 25 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan kayak merkezindeki mekanik lift sistemleri, saatte 26 bin kişi taşıma kapasitesine sahiptir. Bu seviye, Türkiye’deki en gelişmiş mekanik sistem seviyesidir.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes’te toplamda 34 pist bulunmaktadır ve bunların toplam uzunluğu 102 kilometreyi geçmiştir. Develi, Hisarcık, Erciyes, Tekir ve Hisarcık kapılarına ayrılmış olan merkez sadece profesyonel kayakçılara değil kayağa yeni başlayan misafirlere de uygun parkurlar bulundurmaktadır. Öyle ki Erciyes A.Ş. bünyesindeki profesyonel eğitmenler, ayakta bile duramayan kişilere 3 saat içerisinde kayağın tüm inceliklerini öğretebilmektedir. Özel ders ücretleri açısından Erciyes, Türkiye’deki en uygun fiyatları sunan kayak merkezlerinden bir tanesidir.

Erciyes’teki bütün pistler birbirlerine bağlıdır ve hepsi de farklı zorluk derecelerine sahiptir. Acemi ve bu sporda henüz deneyim sahibi olmayan konuklar mavi pistleri, bu spora yıllarını vermiş ve kendisine güvenen sporcular kırmızı ve artık sporun kitabını yazmış kişiler de siyah pistleri tercih edebilirler. Erciyes pistleri 2.200 metre ila 3.400 metre arasında bulunmaktadır.

Karasal iklime sahip olması nedeni ile Erciyes’te kayak sezonu daima uzun olmaktadır. Bunun üzerine 154 adet suni karlama makinesinin de kurulmuş olması, kayak sezonunun daha erken başlayıp daha geç bitmesine olanak sağlamaktadır. Bu devasa makinelerin kar üretebilmesi için Erciyes’e çok büyük bir yapay gölet kurulmuştur.

Erciyes’te Uygun Fiyatlı Kayak

Erciyes’in en büyük avantajı henüz özel sektörün elinde olmamasıdır. Belediye’nin işletmesi sayesinde uygun fiyat politikasını halen devam ettirebilen Erciyes, sadece skipass fiyatlarında değil ekipman kiralamadan özel derse kadar tüm alanlarda rakipsiz bir fiyat politikasına sahip.

Normalde günlük 70 lira olan skipass ücreti, öğrenciler için 55 liradır. Ayrıca biletlerin süresi uzadıkça ve hatta sezonluk olduğu zaman fiyatları çok daha düşmektedir. Bu biletler ile Erciyes Kayak Merkezi’ndeki tüm pistlerden faydalanabilirsiniz.

Erciyes’in bir diğer avantajı da çok rahat bir ulaşım sağlanabiliyor olmasıdır. Dünya’daki kayak merkezlerinin neredeyse tamamı şehir merkezinden çok uzaktır ve ulaşımı genelde çetrefillidir. Erciyes büyük bir volkanik dağ olmasına rağmen ulaşımı rahattır. Şehir merkezinden sadece 25 kilometre uzaklıkta olan Erciyes’e, Develi dolmuşları ile bile ulaşabilirsiniz. Bu sayede özel aracı olmayan konuklar, otogara gelerek buradan da Develi dolmuşlarını kullanarak 30 dakika içerisinde merkeze ulaşabilirler.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den sadece 1 saatlik uçak yolculuğu sonrasında ulaşılabiliyor olması, Kayseri’yi Kış sporlarında batıdaki rakiplerine göre avantajlı kılıyor. Uçak fiyatlarının giderek düşmesi ve tur firmalarının cazip kampanyaları ile Erciyes’in önümüzdeki yıllarda ilk sıraya oynayacağı aşikar.

Erciyes’te Konaklama Tesisleri

Erciyes Kayak Merkezi’nin her geçen gün daha fazla ilgi görmesi, çevresindeki konaklama tesislerinin sayısını da artırıyor. Dağın zirvesinden, merkeze kadar sizi yüzlerce farklı otel bekliyor. Sadece zirvede 1.500 yatak kapasitesi bulunurken, zirveden uzaklaştıkça bu sayı elbette daha da artmaktadır.

Cevap bırakın