İç Anadolu Bölgesinin Zirve Noktası “Erciyes Kayak Merkezi”

Kayseri’nin göğe yükselen zirvesinde profesyonel pistlere ve ekipmanlara sahip Erciyes Kayak Merkezi, bölgenin kış turizminde önemli noktalarının başında gelmektedir. Bembeyaz örtü üstünde kayak yaptıktan sonra isterseniz doğa yürüyüşüne çıkabilir veya mangal keyfi yaparak stresinizi atabilirsiniz. 

Erciyes Kayak Merkezi’ne Genel Bakış

Erciyes Dağı, 3910 metre zirve noktasıyla bölgenin en yüksek ve Türkiye’nin en yüksek 5. dağı konumundadır. Neredeyse Kayseri ilinin tamamından ve çevre illerden görebildiğiniz Erciyes Dağı, inanılmaz bir manzaraya sahip. Tabi yüksekliğin bu kadar fazla ve karasal iklimin hakim olması sebebiyle kayak sporu için en ideal yerlerden biridir. Erciyes Kayak Merkezi kar kalınlıkları yıl içinde sizi tatmin edecek yükseklikte olmaktadır. Kış sezonunun da uzun olduğunu göz önüne alırsak, kış tatili için ideal yerlerin başında gelmektedir. Ulaşım bakımından ise hem kış turizminin hem de tatilcilerin fazla olması sebebiyle yollar sürekli kontrol altında tutulmaktadır. 

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Kayak merkezine gelecek olursak yüksek standartlara ve teknolojiye sahip bir tesis olarak göze çarpmaktadır. 6 adet “Zor”, 15 adet “Orta” ve 13 adet “Kolay” derecesine sahip toplam 34 adet kayak pisti bulunmaktadır. Pist uzunlukları da kayakseverleri tatmin edecek cinsten. 300 metreden 2570 metreye kadar uzunluklara sahip pistler bulunmaktadır. 

Pistlerin yanı sıra mekanik tesisleri açısından Türkiye’nin en gelişmiş kayak merkezlerinin başından Erciyes gelmektedir. Saatte yaklaşık 30.000 kişi taşıma kapasitesine sahip toplamda 19 mekanik sistemi ile can sıkıcı olan bekleme süresini en aza indirgenmiştir. Ayrıca bu sistemler sayesinde Erciyes Dağı’nın farklı bölgelerinde kayak yapma zevkine ulaşabilirsiniz. 

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Tesiste bulunan oteller, son derece kaliteli hizmet anlayışına sahip ve pistlere de oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Her bütçeye uygun otel bulmanız mümkün. “Tam Pansiyon” konseptinde bir otel arıyorsanız Mirada Del Lago Hotel veya Grand Eras Hotel beklentinizi rahatlıkla karşılayacaklardır ya da daha ekonomik bir otel arıyorsanız Ace Hotel veya Amelia Butik Otel’e bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Kayak Merkezi’nde Neler Yapabilirsiniz? 

Kayak tatili için ilk defa gidiyorsanız, hocalardan kayak dersleri alabilir ve kısa sürede kayak zevkini tadabilirsiniz. Farklı pist zorluklarında kendinizi deneyebilir, ister snowboard ister kayak yaparak mükemmel zaman geçirebilirsiniz.

Bunun dışında kızak kiralayabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, ATV sürebilir, mangalda sucuk ekmek yiyebilirsiniz. Burada ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var sucuğun anavatanı Kayseri olması sebebiyle çok lezzetli olacağını belirtmek istiyoruz. En son ve belki de en güzeli muhteşem Erciyes Dağı’nın manzarasını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Cevap bırakın