Kayak Kıyafetleri ve Kayak Ekipmanları

Kayak sporu denince akla gelen ilk şey kayak kıyafetleri ve sonra ekipmanlar olmalıdır. Zira kayak tatilinizden alacağınız zevki bu ikisi belirler. Bunlardan sonra otel imkanları ve pist kalitesi gelmektedir. Dünyanın en iyi kayak merkezlerine de gitseniz sizi ıslanmaktan koruyacak bir montunuz yoksa o kadar yolu boşuna geldiniz demektir.

Kayak Kıyafetleri ve Kayak Ekipmanları

Kask: Bu durum ülkemizde mi böyle yoksa tüm dünyada mı geçerli bilmiyorum fakat ülkemiz kayak merkezlerinde pek kask takan insana rastlamıyorum. Halbuki kayak sporları için en önemli ekipman kasktır. Özellikle yeni başlayan herkes kask takmayı alışkanlık haline getirmelidir. Profesyonel sporcuların dahi kötü kazalar yaparak hayatlarını kaybettiklerini unutmayalım. Kayak, tehlikeli bir spordur ve yeni başlayanlar için daha da tehlikelidir. Ülkemizdeki tüm kayak merkezlerinde kask takımının zorunlu hale getirilmesini umuyorum.

Kayak Botları: Ayarlaması tecrübe ve pratiklik gereken kar botları oldukça sert ve ağır malzemeden üretilir. Ancak bu sayede kayarken stabil olmanız sağlanacaktır. Sürekli kayak yapmayı düşünüyorsanız kiralamak yerine botlarınızı satın almanızı öneriyoruz.

Batonlar: Snowboard yapan kayakçıların ihtiyacı olmayacaktır fakat kayak yapıyorsanız denge amacı ile ihtiyaç duyacağınız ekipmanlardır. Sadece denge değil aynı zamanda hızlanma ve yavaşlama da batonlar aracılığı ile yapılmaktadır. Batonların boyunuza göre uygun olmasını tavsiye ediyoruz, satın almaktan ziyade kiralanması daha mantıklıdır zira taşınması zor ekipmanlar arasında.

Kayak: Kayağa ilk başladıysanız kendinize en uygun kayağın dahi hangisi olduğunu bilmeniz zor. O yüzden otellerde bulunan kayak odalarındaki görevliler size yardımcı olacaklardır. Kayaklar kişinin seviyesine ve kilosuna göre tercih edilmektedir. Acemi okurlarımızın yumuşak ve esnek kayakları tercih etmeleri daha rahat durabilmelerini ve kolay kolay hızlanamamalarını sağlayacaktır.

Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

Kayak Kıyafetleri ve Kayak Ekipmanları-bakımlı kadın

Kadın ve erkek fark etmeksizin okurlarımız, bazı kozmetik ürünlerini kar tatillerinde mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar. Bunlardan en kritik olan 3 tanesi güneş kremi, dudak nemlendiricisi ve el kremidir. Günlük hayatınızda normal hava koşullarında yaşarken bir anda 3 bin metrede ve hızlı bir şekilde hareket edeceğiniz cildiniz şoka uğrayacak ve ortama uyum sağlayamayacaktır. O sebeple olası çatlakları ve cilt kuruluklarını engellemek adına bu ürünleri tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın