Kayak Yapmanın En Uygun Yolu Kayak Turları

Kayak tatili yapmanın en uygun fiyatlı yollarından birisi de tur şirketleri ile anlaşmaktır. Özellikle konaklama seçeneği bulunan turlar, tek başınıza gelip yapacağınız kayak tatillerine nazaran ciddi fiyat avantajlarına sahiptir. Oteller ile toplu anlaşma yapmaları sayesinde indirim hakkı kazanan tur şirketleri, bu indirimleri doğal olarak müşterilerine yansıtmaktadır.

Özellikle sömestr tatili ve yılbaşı tatili gibi çok yoğun dönemlerde, tur şirketleri ile anlaşarak daha uygun fiyatlara kayak tatilinizi yapabilirsiniz. Yaz tatillerinin sıradanlığından sıkılmış iseniz mutlaka Erciyes Turları ile Erciyes Kayak Merkezi’nde heyecan dolu bir Kış tatili deneyimini tatmalısınız.

Erciyes Turları, genel olarak yol, yemek, konaklama, rehberlik ve özel ders gibi hizmetleri içeren paketlerden oluşmaktadır. Elbette bu hizmetlere ek olarak eğlence ve gezi yönü de olan hizmetleri içeren paketler de olabilir. Kendi ihtiyaç ve isteklerinize en uygun paketleri tercih etmeniz, güzel bir Kış tatili geçirmenizi sağlayacaktır.

Erciyes Turları, sadece Ankara ve İstanbul değil ülkemizin ve özellikle İç Anadolu’nun bir çok şehrinde düzenlenmektedir. Sabahın erken saatlerinde başlayan bu turlar günübirlik, 3 gecelik veya 1 haftalık şeklinde olabilmektedir. Sömestr gibi yoğun zamanlarda bu turlardan faydalanmak istiyorsanız, rezervasyonlarınızı çok erken tarihlerde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Erciyes Turları Programları

Kayak Tatili Yapmanın En Uygun Yolu Kayak Turları

Erciyes Turları ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir ve Ankara’dan düzenlenmektedir. Bu şehirler Kayseri’ye uzak oldukları için istisnai bir durum olmadıkça turlar günübirlik düzenlenmez. Konaklama seçeneği ile konuklara güzel bir kayak tatili organize edilir. Turun başlangıcı, düzenlendiği şehirde olmaktadır. Sabahın erken saatlerinde, tur şirketinin otobüsleri ile alınan misafirler Kayseri uçağına binmeleri için havaalanına götürülürler.

Kayseri’ye gelen konuklar, yine tur şirket tarafından önceden ayarlanmış otobüsler ile kayak merkezine kadar getirilerek, burada anlaşmalı olunan otellere yerleştirilirler. Otel odalarına yerleşen konuklar, daha sonra aynı yerde toplanırlar ve tur rehberi oteli tanıtır ve süreç hakkında bilgilendirme yapar.

Öncelikle tur rehberi, kayak merkezi ve Erciyes pistleri hakkında kabaca bir bilgi verir. Sonrasında sabahın erken saatinde otelin açık büfe konsepti ile muhteşem bir kahvaltı yapılır. Kahvaltınızı çok iyi yapın zira biraz sonra o aldığınız enerjilere çok ihtiyacınız olacak.

Kahvaltıdan sonra kayak merkezinde bulunan kayak mağazasından ekipman ve kayak kıyafetleri kiralanır.

Kış sporlarına acemi olan ve ilk kez kayacak misafirler, özel ders alırlar. Tur şirketinin anlaşması var ise özel ders fiyatları da normale göre daha uygun olacaktır. Yine aynı şekilde sizinle beraber turda olan konuklar ile grup özel dersleri alarak, özel ders masraflarınızı düşürebilirsiniz. 3 saatlik bir özel ders, size kayak sporlarının tüm inceliklerini öğretecektir. Özel ders sonrasında veya tecrübeliler için direkt skipass kiralama aşamasına geçilir.

İç Anadolu’nun En Yüksek Dağı Erciyes

Tur sakinleri, kendi seviyelerine göre en uygun kayak pistlerini seçerek kayak sporlarına başlarlar.

Kayak sonrasında iyi acıkan misafirler, otelin ana restoranında yine açık büfe öğlen yemeklerini yerler.

Öğle yemeği sonrasında tekrar kayağa gitmenizi ilk günden tavsiye etmiyoruz. Zira çok aktif spor yapan birisi değilseniz, tüm gün kayak yapmanız sonrasında kaslarınız zarar görür ve 1 haftayı kapatabilirsiniz.

Kayak sonrasında Kayseri şehir merkezine inebilir, Erciyes turu atabilir, arkadaşlarınız ile paintball gibi eğlenceli aktivitelere katılabilir veya otelin SPA merkezindeki buhar odası, sauna, hamam ve masaj olanakları ile rahatlayabilirsiniz.

Akşam yemeği sonrasında ise pistlerde eğlence etkinlikleri başlamaktadır. Tur paketi içerisinde olsun olmasın konserler, dans partileri ve DJ performansları ile sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Erciyes’te aynı zamanda gece kayağı da yapılabilmektedir, kendinize güveniyorsanız bu inanılmaz eğlenceli aktiviteye de katılabilirsiniz.

Cevap bırakın