Kış Sezonu Tatilinde Erciyes’i Deneyimleyin

Kış sezonu gelince tatilcilerin dilinde en çok dolanan merkezlerden birisi de Erciyes olarak karşımıza çıkıyor. İç Anadolu bölgesinin en büyük kayak merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi, profesyonel pistleri ve geniş imkanlara sahip konaklama tesisleri ile ziyaretçilerine güzel bir kayak tatili imkanı sunuyor. Özellikle son zamanlarda Uluslararası Yarışmalara ev sahipliği yapması nedeniyle popülaritesi artmaya başlayan Erciyes, gençlere yönelik aktivite ve partileri ile de adından söz ettiriyor.

3910 metrelik yüksekli çok heybetli bir turizm merkezi olan Erciyes Dağı, Kayseri’nin neredeyse tüm bölgelerinden çok net bir şekilde görülebilmektedir. 6 aylık sezonu boyunca 1 metrelik kar kalınlığına sahip olan kayak merkezinde, 34 farklı pist bulunuyor. Bu pistlerin bir çoğunda suni kar sistemi de hazır durumda, bu sayede olası bir kar yağışı azalmasında sistem devreye girebilmekte. Bölge karasal iklime sahip olduğu için bu zor bir ihtimal olsa da misafirlerin kötü bir sürprizle karşılaşma ihtimallerini azaltması adına güzel bir imkan.

Erciyes Kayak Merkezinde Kaymak

Erciyes Kayak Merkezi’nde Kayak Tatili

Kayak Tatiliniz İçin Erciyes'i Deneyimleyin

Kayak merkezinde bulunan 34 pistin uzunlukları birbirinden farklı. En kısa pist 300 metre iken en uzun pist 2575 metredir. Bu pistlerin tamamı kolay, zor ve çok zor olarak ayrılmıştır. Eğer kayak sporlarında tecrübeli değilseniz kesinlikle kolay ve orta zorluklardaki pistlerde kayak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Erciyes’in sezonunun 6 ay sürmesi burayı kayak tatili için çok avantajlı kılıyor. Henüz Uludağ kadar popüler ve ulaşım rahatlığı bulunmadığı için konaklama fiyatlarının da bir hayli ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’nin en gelişmiş lift sistemine sahip olmasına rağmen Erciyes’teki skipass fiyatları diğer 4 popüler kayak merkezinden daha ucuz. Özellikle öğrencilere çok ciddi indirim yapılmakta. Diğer kayak merkezlerimizin aksine, Erciyes Kayak Merkezi’nde sadece hafta içi değil hafta sonları da rahatlıkla kayabilirsiniz. Bölge çok geniş olmasından dolayı hiçbir lift başında veya pistlerde ciddi kalabalık oluşmuyor.

Erciyes Kayak Merkezi’nin en dikkat çeken yönlerinden birisi de oluşturulan güvenlik timi. Bu tim sayesinde pistlerde mahsur kalan kayakçılar fark ediliyor ve anında müdahale ediliyor.

Cevap bırakın