Uluslararası Organizasyonların Ev Sahibi Erciyes

Toplamda 102 kilometre uzunluğa ulaşan 34 farklı kayak pisti sahibi olan Erciyes Kayak Merkezi, son yıllarda yapılan tanıtım çalışmaları ve üzerinde düzenlenen Uluslararası Organizasyonlar sayesinde adından sıkça bahsettiren bir kış sporları merkezi haline geldi. Sadece ülkemizden değil dünya çapından kayak severlerin uğrak yeri haline gelmiş olan Erciyes, özellikle sömestr ve yılbaşı gibi ortak tatillerde ciddi bir yoğunluk yaşıyor.

Tatilleri bir fırsat bilerek kayak veya snowboard yapmanın hayalini kuran Erciyes konuklarına bundan çok daha fazlasını sunuyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sadece 1 saatlik uçak yolculuğu ile ulaşılabiliyor olmasının avantajını yaşayan Erciyes, havaalanı sonrası kara yolculuğunun kısa ve rahat olması ile de konuklarını mutlu ediyor.

Erciyes Mekanik Lift Sistemleri

Kayak merkezlerinin, özellikle en yoğun zamanlarda yaşadığı en sık problem liftlerin yetersiz kalmasıdır. Bu dezavantaj konukların daha çok lift sırası beklemesine ve kayaktan çalınan vakte karşılık gelmektedir. Erciyes’te ise son yaşayacağınız şey muhtemelen lift sırası beklemek olacaktır.

Erciyes Kayak Merkezi’nde 18 adet mekanik tesis ağı bulunmakta ve bu sistem saatte 26 bin kişiyi pistlerin başlangıç noktasına çıkarabiliyor. Bu sayede kayak severler hiçbir şekilde teleferik kuyruklarında bekleyerek, tatillerinin değerli zamanlarından feragat etmemiş oluyorlar.

Erciyes Pistlerinin Zorluk Derecesi

Erciyes, profesyonel kayak sporcularının da kayağa henüz yeni başlayıp daha ayakta bile duramayanların da, bu sporu yapabilecekleri bir Kış sporları merkezidir. Her seviyeden konuğun kayabileceği parkurlar bulunmaktadır.

Erciyes A.Ş. bünyesinde bulunan Snow Academia Kayak Okulu bünyesinde çalışan tamamı sertifikalı uzmanlardan, bu sporu sadece 2 ila 3 saat arasında öğrenebilirsiniz. Temelinizin bir profesyonel tarafından verilmesi, orta vadede çok daha rahat bir şekilde bu spora alışmanızı sağlayacaktır.

Erciyes’e Ulaşımın Rahatlığı

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nin Batı illerimizde bulunan popüler kayak merkezlerinden tek eksik yanı, ülkemizdeki nüfus yoğun şehirlere uzak olmasıdır. Fakat gelişen teknoloji ve uçakların artık daha uygun fiyatlı olması bu sorunu tamamen ortadan kaldırmıştır. Günümüzde sadece İstanbul’dan bile Kayseri’ye 20’ye yakın uçak seferi düzenlenmektedir. Erken rezervasyon imkanları ile tıpkı Erciyes Oteli’niz gibi uçak biletinizi de uygun fiyatlara rezerve ettirebilirsiniz.

Erciyes’e olan hava seferleri elbette yerli turist kadar yabancı turistleri de cezbetmektedir. İstanbul’a dünyanın herhangi bir noktasından iniş yapan yabancı turist, 1 saat 15 dakika sonra kendisini Erciyes’in zirvesinde bulabilmektedir. Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Havalimanı’na sadece 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Kayseri’ye otogar yolu ile gelen konuklar ise sadece Develi dolmuşlarını kullanarak Erciyes’e rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Erciyes Pist Güvenlikleri

Türkiye’deki en güvenli pistlerin kesinlikler Erciyes’te bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun başlıca sebebi ise pistlerde 7/24 güvenlik timinin dolaşıyor olmasıdır. İlk yardım ve arama kurtarma alanında uzman olan bu tam donanımlı ekip, 22 kişiden oluşmakta ve sürekli teyakkuz halinde çalışmaktalar. Her ne kadar Erciyes’te çığ düşme riski bulunmasa da, misafirlerin olası yaralanma veya kaybolma gibi durumlarında bu güvenlik timi anında devreye girmektedir.

Erciyes’te Kayak Sezonu

6 ay boyunca neredeyse hiç kar sıkıntısının yaşanmadığı Erciyes’te, güvenlik önlemi olarak 150’den fazla suni kar makinesi bulunmaktadır. Toplamda 54 kilometrelik alan bu makineler sayesinde, kar olmasa dahi kayağa uygun hale getirilebilmektedir.

Karasal iklime sahip olan ve pistlerinde toz kar bulunduran Erciyes, genel olarak 6 ay boyunca konuklarına verimli bir kayak yapma imkanı sunmaktadır.

102 kilometre uzunluğunda pistlere sahip olan Erciyes Pistleri, her gün büyük kar kamyonları ile ezilerek düzenlenmektedir.

Cevap bırakın