Uygun Fiyatlı Kayak Tatili ve Erciyes Kayak Merkezi

Modern kayak merkezlerimiz arasında bulunan Erciyes Kayak Merkezi , uygun fiyatlı kayak olanakları ile meşhur. Bu sayede batıdaki güçlü rakiplerindeki turistleri dahi kendisine çekebilen merkez, Erciyes A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Kayak merkezinde, pist kullanım bedelleri uygun olmasına rağmen öğrenciler pistlerden çok daha uygun fiyatlar ile yararlanabilmektedir. Örneğin bir yetişkin tüm pistlerden günlük sınırsız olarak 70 liraya faydalanabilirken, öğrenciler için bu rakam 50 liradır. Aynı şekilde sezon biletlerinde de %20 civarında bir indirim bulunmaktadır.

Genel olarak Türkiye’de ve Dünya’daki kayak merkezlerinin en büyük dezavantajları, merkeze ulaşma sorunudur. Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde ise böyle bir sorun yok. Şehir merkezinden, yerel dolmuşlarla dahi çok kısa bir sürede dağın zirvesine ulaşabiliyorsunuz. Mesafenin kısa olması ve yolların daima Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından temizleniyor olması, bu ulaşım rahatlığının en önemli sebebi.

İstanbul’dan Kayseri’ye Ulaşım

Uygun Fiyatlı Kayak Olanaklarının Sahibi Erciyes Kayak Merkezi

Türkiye’nin nüfusunun %25’ini tek başına taşıyan İstanbul, ülkemizdeki tüm kayak merkezleri için en büyük turist potansiyelini de doğal olarak içinde barındırıyor. İstanbul’dan Kayseri’ye günde 10’dan fazla sefer bulunması ve uçuş süresinin sadece 1 saat olması sayesinde, kayak severler uygun fiyatlı Erciyes Kayak Merkezi’ne rahatlıkla gelebiliyorlar. İstanbul’dan uçuşların olması, sadece İstanbul halkının değil yurt dışından gelen yabancı turistlerinde merkeze ulaşabilmesi açısından oldukça önemli. Havaalanından kayak merkezine ise 25 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Kayseri Erciyes Otelleri

Uygun Fiyatlı Kayak Olanaklarının Sahibi Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes’in doğal pistlerinin etrafında çok sayıda lüks ve butik otel bulunmaktadır. Tek gecede 2 bin kişiye kadar ağırlama kapasitesi olan bu otellerde lüks restoranlar, kayak dükkanları ve sağlık merkezleri bulunmaktadır. 4 ve 5 yıldızlı otellerde çocuk ve bebek bakım hizmetinin de olması, çocuklu ailelerin daha rahat bir kayak tatili yapmalarını sağlamaktadır. Ace Erciyes Hotel, lüks imkanları ve konforlu odaları ile mutlaka incelemeniz gereken bir konaklama tesisi.

Erciyes, son yıllarda ev sahipliği yaptığı Snowboard Dünya Kupası ve Avrupa Kupası sayesinde dünya çapında bilinen ve merak edilen bir kayak merkezi haline geldi. Bu organizasyonların artması ve ülke genelinde kayak sporlarına olan ilginin yükselmesi ile birlikte, Erciyes’in turist sayısını çok daha artıracağı aşikar.

Cevap bırakın